fbpx

מסלולי שחקים וחבצלות

גם לך יכול להיות מקום באחד הקורסים היוקרתיים של חיל המודיעין.

חיל המודיעין

חיל המודיעין, האחראי על איסוף ניתוח, עיבוד, מחקר והפצת המודיעין, נחשב למבוקש מאוד בקרב בני הנוער בישראל, לכן המיונים אליו דורשים מוכנות ולמידה כבר מתקופת התיכון. ערכת ההכנה שלנו מקנה בסיס חזק למגוון רחב של מיונים בחיל המודיעין, בין היתר לתכנית חבצלות ולמסלול שחקים, ומשפרת משמעותית את הסיכוי לעבור את המבחנים בהצלחה.

בוגרי ובוגרות המסלולים משתלבים בהפקה, עיבוד ומחקר של מידע מודיעיני. במסגרת תפקידם נדרשים לעבודה עם אתגרים מודיעיניים, אינטלקטואליים וטכנולוגיים. מועמדים שנתוניהם נמצאו מתאימים לתנאי הסף שנקבעו על ידי חיל המודיעין יזומנו לרצף מיונים אשר מתחיל במבחנים קוגנטיביים, ונמשך בדינמיקה קבוצתית, סדרת ראיונות וסיווג בטחוני. 

בזמן שאתם קוראים את זה, מישהו כבר לומד ומתרגל, אל תישארו מאחור! התחילו ללמוד כמה שיותר מוקדם.

מסלולי שחקים וחבצלות

מסלולי שחקים וחבצלות שייכים לחיל המודיעין. המסלולים משתייכים למגוון תחומים: סייבר, מחקר מתמטי, סיגינט, לווינות ועוד. פרוייקט שחקים הינו פרוייקט "הדגל" של חיל המודיעין, ומאגד בתוכו מסלולים שהינם "חוד החנית" בחיל.

החיילים והחיילות במסלולים הללו ייקחו חלק בעשייה מודיעינית וטכנולוגית ברמה הגבוהה ביותר שיש לחיל המודיעין להציע, רבים מהם אף ייצאו למסלול קצונה, פיקוד והדרכה בחיל המודיעין, ובסופו של יום גם ישפיעו על דרג מקבלי ההחלטות.

בוגרי המסלולים משתלבים מיד לאחר שחרורם במשרות מפתח בחברות בהייטק הישראלי, תוך ניצול הידע המחקרי והטכנולוגי שרכשו במהלך השירות.

המיונים התחילו, אל תפספסו!

internet, cyber, network

אע"מ

"חוד החנית" של מהמרכז הלאומי לאיסוף מודיעין והתרעה. המסלול מכשיר את המשתתפים למגוון תפקידי ניתוח, עיבוד והפקת מידע. בקורס מושם דגש רב גם על היבטים טכנולוגיים, שהינם חלק בלתי נפרד מתפקידי ההמשך בחיל.

שמ"מ

הקורס מכשיר את משתתפיו לאחת היחידות המסווגות ביותר באגף המודיעין. הקורס חושף את המשתתפים למגוון רחב של תחומים טכנולוגים, לימודי מזרח תיכון, שיטות עבודה מחקריות ועוד. 

אמ"מ

המסלול מכשיר את בוגריו לתפקידי מחקר בשתי מגמות: מחקר מודיעיני ומחקר כמותני לרמת המטכ"ל. החיילים בתפקיד ילמדו לבצע אנליזה וסינתזה של מידע מודיעני. 

אח"מ

המסלול משלב באופן ייחודי נגיעה בעולמות טכנולוגיה ומודיעין כאחד, בדגש על עבודת מחקר מורכבת סביב טכנולוגיות חדישות ואתגרים בעולם הסייבר.

ארזים

ארזים הוא מסלול עתודה יוקרתי ומצומצם בתחומי המחקר המתמטי-טכנולוגי. במסגרתו לומדים לתואר ראשון דו-חוגי במתמטיקה ומדעי המחשב באוניברסיטת תל אביב במשך שנתיים, שלאחריו בוגריו משתלבים בתפקידי מחקר טכנולוגי ומודיעיני.

מח"א

במסגרת המסלול פועלים החוקרים למציאת פתרונות יצירתיים לאתגרים הטכנולוגיים – מודיעיניים שמאיימים על ישראל. העבודה באה לידי ביטוי בתחומים שבין טכנלוגיה, המודיעין והמדע, ועוסקת בחשיפה וניתוח של האיומים השונים ומתן מענה טכנולוגי מולם.

שוב"ל

מסלול טכנולוגי המכשיר לעיסוק בתחום החלל והלווינות, תוך לימוד מושגים הנדסיים ופיסיקלים, לד נושאים מודיעיניים. התפקיד עצמו מבצעי, והעבודה בעיקרה בעלת אוריינטציה ריאלית-לוגית.

אמנון

מסלול אמנון מכשיר חיילים ללא רקע קודם בתחום הסייבר או חיילים בעלי רקע בסיסי בתחום המחשבים, לעיסוק טכנולוגי מסווג בתחום הסייבר. בוגרי הקורס משתלבים בקורסי המשך באמ"ן.

חבצלות

תכנית חבצלות משלבת שירות קבע ותואר ראשון במדעי המדינה ומזרח תיכון, בשילוב עם אחד מהחוגים האנלטים הבאים: מדעי המחשב, מתמטיקה, כלכלה ופילוסופיה. לאחר תהליך מיון קפדני מתגייסים מידי שנה כ-50 חניכים להיות קציני מודיעין שעוסקים בסוגיות שבמרכז סדר העדיפות הלאומי והצבאי.

בשילוב עם הלימודים האקדמאים, עוברים החניכים הכשרות מודיעיניות ייחודיות לתכנית "חבצלות", בהן שיטות המחקר השונות וכלל שיטות האיסוף המודיעיני לרבות סיגינט (תקשורתי), ויזינט (חזותי), יומינט (אנושי). הידע הנרחב של הבוגרים משולב גם עם הכשרה מקצועית, פיקודית וערכית כאשר אלו עוברים את קורס הקצינים הצה"לי בבה"ד 1.

לאחר ההכשרה בוגרי התכנית משרתים שש שנים בשירות קבע בתפקידי ליבה באגף המודיעין, תוך מעבר בין תפקידים ובין מערכי המודיעין השונים.

להגיע לשחקים או חבצלות זה לא בשמיים.

המסלולים השונים בחמ"ן שחקים וחבצלות

או שאפשר גם ווטסאפ

לחצו להתחיל התכתבות